Een BHV-cursus is niet alleen belangrijk voor bedrijven, maar ook voor stichtingen en verenigingen. Of je nu een kleine vereniging leidt of een stichting runt, het waarborgen van de veiligheid van je medewerkers, vrijwilligers en leden is altijd een topprioriteit. We leggen uit waarom een BHV-cursus voor stichtingen en verenigingen onmisbaar is.
Een BHV-cursus is bedoeld om personen op te leiden tot bedrijfshulpverleners die in geval van nood adequaat kunnen handelen. De cursus richt zich op het leren omgaan met verschillende noodsituaties, zoals brand, evacuaties, ongevallen en medische noodgevallen. Het doel is om de veiligheid van alle aanwezigen te waarborgen totdat professionele hulpdiensten arriveren.
Na het volgen van de BHV-basisopleiding ben je in staat om:
De basiscursus duurt 2 keer 8 uur en bestaat uit een theorie- en praktijkexamen. Daarnaast is het belangrijk om ieder jaar een herhalingsles te volgen. Deze les duurt 4 uur.
Een BHV-cursus is verplicht als je minimaal één werknemer in dienst hebt. Dit kunnen directieleden zijn, maar ook schoonmakers, kantinebeheerders of trainers. Wordt alles gedaan door vrijwilligers ? Dan is een BHV-cursus niet verplicht voor jouw stichting of vereniging. Toch raden we aan om een of meerdere personen (die vaak aanwezig zijn) een BHV-cursus te laten volgen. Zo waarborg je de veiligheid.
Ben je op zoek naar een plek waar werknemers of vrijwilligers de belangrijkste principes van BHV kunnen leren? De specialisten van Fuego helpen je graag verder. Neem vandaag nog contact op.